Anunț public privind decizia etapei de încadrare | Primăria oraşului Rovinari

UAT Rovinari, titular al proiectului, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Gorj, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul “Construire bloc de locuințe sociale și amenajare zona aferentă, branșare la utilități” amplasat în orașul Rovinari, strada Sporturilor, nr. FN, județul Gorj.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează poț fi consultate la sediul APM Gorj din Municipiul Târgu Jiu,  str. Unirii, nr.76 în zilele de luni-vineri, între orele 9-14, precum și la următoarea adresă de internet  http://apmgj.anpm.ro/

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare de termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a autorității competente pentru protecția mediului.